Zima v znamení Star Wars

Zima v znamení Star Wars

Ikona X-Wingu v Google Maps, hlas robota C-3PO z aplikácie Waze a ešte viac nám túto zimu ponúka Google.

Premiéra nového prírastku do ságy Star Wars, Epizóda VII: The Force Awakens, sa blíži. Na Slovensku bola stanovená na 17. december 2015. A keďže Google s obľubou reflektuje aktuálne dianie vo svete, nie je tomu inak ani tentoraz.

Ešte pred premiérou novej epizódy nám Google ponúka možnosť zažiť atmosféru Hviezdnych vojen v každodennom živote a to aj počas ciest v aute. Stačí ísť na Google.com/starwars a vybrať si svoju stranu.Po výbere strany sa v rôzne prvky v Google aplikáciách začnú meniť. Pri otvorení novej záložky v Chrome môžeš vidieť obrázky z nového filmu. Progress bar načítania videa na YouTube sa zmení na svetelný meč. V Google Maps uvidíš pri navigácii svoje auto ako stíhačku z Hviezdnych vojen. V aplikácii sa ti zobrazí špeciálny nový team Star Wars, do ktorého sa môžeš pridať. Následne ťa z Waze bude navigovať hlas robota C-3PO a pri tvojej mood ikonke uvidia ostatní šoféri Star Wars badge.

Ako vraví Google, "it may take a few hours for the Force to awaken within all your apps". Niektoré z týchto zmien si teda môžeš vychutnať hneď po výbere svojej strany, iné až s časovým odstupom niekoĺko hodín.

Ak by sa ti Star Wars zmeny náhodou nepáčili, môžeš ich na Google.com/starwars kedykoľvek vypnúť. Aj keď zatiaľ nepoznáme nikoho, kto by to urobil :). Ak si ich nevypneš ručne, tak budú tieto zmeny deaktivované automaticky 1. februára 2016.

Už vieš, ktorú stranu si vybrať?

Kontakt

Máš niečo na srdci? Povedz nám to!

9+8=